Turpina ierasties projekta „Volunteer’s discovery” jaunieši

Brīvprātīgā jauniete Marion Lichtenberger no Austrijas ieradās Jēkabpilī 27.jūlijā un šeit pavadīs desmit mēnešus, lai veiktu brīvprātīgo darbu biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” Erasmus+ Eiropas brīvprātīgā darba projektā “Volunteers discovery”.

Mariona savus ikdienas pienākumus veiks biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” Dienas centrā „Kopā būt”, kur jau vairākus mēnešus darbojās brīvprātīgā Ani Davtjana no Armēnijas. Šobrīd Mariona jau ir paspējusi iepazīties ar saviem kolēģiem, tāpat nedaudz apskatīt Jēkabpili.

Mariona ir 18 gadus jauna, un šī ir viņas pirmā pieredze kā Eiropas brīvprātīgajai. Uz jautājumu kāpēc izvēlējās tieši šo projektu, jauniete atbildēja, ka viņu piesaistīja tā uzdevumi, tāpat ļoti vēlas izbaudīt Latvijas ziemu. Mariona nāk no maza Austrijas ciema Untergerga, kur dzīvo ar vecākiem un jaunāko māsu. Pēc izglītības jauniete ir pavārs, bet atzīst, ka ēst gatavošana nav viņas stiprā puse. Brīvo laiku viņa labprāt pavada ar draugiem pie dabas, iepazīstot vēl neatklātas vietas. Kā viens no hobijiem Marionai ir zīmēšana, it īpaši viņai patīk zīmēt portretus. Jauniete atzīst, ka visa viņas ģimene ir ar mākslinieciskām dotībām. Vēl daudz laika viņa pavada, spēlējot ģitāru, kā arī labprāt sporto – skrien un peld.

Šobrīd Mariona uzsākusi aktivitāšu plānošanu, ko varētu nodrošināt Jēkabpils iedzīvotājiem, kā viena no tām būs vācu valodas nodarbības. Tā kā Mariona ir aizrāvusies ar zīmēšanu, tad labprāt rīkos arī zīmēšanas nodarbības, kurās sola atklāt sev zināmus knifiņus, lai dalībnieki varētu radīt pēc iespējas labākus portretus. Par visiem pasākumiem informēsim gan biedrības mājas lapā www.jekabpilsnvo.lv , gan sociālajos tīklos.

Projektu “Volunteers discovery” finansē Eiropas Komisija programmas “Erasmus+ : Jaunatne darbībā” ietvaros, līdzfinansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Projektu koordinē biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, uzņemošie partneri Latvijā ir biedrības “Ūsiņš” un “Rodacy”. 

 Foto: E.Elksnītes  personīgā arhīva