Eiropas brīvprātīgā darba jaunieši apmeklē Līvānu pilsētas svētkus

No kreisās Hasmika Petrosjana, Ani Davtjana, Andris Vaivods, Žiljēns Benzina un Marija Vaivoda.

Jau vairāk kā četrus mēnešus biedrībā „Jēkabpils NVO resursu centrs” darbojas Erasmus+ programmas brīvprātīgā darba projekta “Volunteer’s discovery” jaunieši no Armēnijas un Francijas. Šoreiz viņi apmeklēja Līvānu pilsētas svētku ietvaros rīkotos pasākumus. Par iegūtajām emocijām nedēļas nogalē dalās Ani Davtjana (Armēnija).

No kreisās Žiljēns Benzina un Ani Davtjana.

„Liels paldies jāsaka vienai no biedrības „Jēkabpils NVO resursu centra” pārstāvēm Ligitai Upītei, kas ar prieku mūs uzaicināja kopā ar viņu doties uz 20. jūlija koncertu netālu atrodošamies Līvānu pilsētā. Es kopā ar Hasmiku Petrosjanu un Žiljēnu Benzinu labprāt izmantojām šo iespēju. Pasākums notika vakarā un tieši tajā dienā lija lietus, bet tas netraucēja izbaudīt koncertu, jo tas notika Līvānu novada kultūras centrā. Tas bija klasiskās mūzikas koncerts, kurā piedalījās Vestards Šimkus, turklāt spēlēja nevis uz klavierēm, bet flīģeļa, tas bija lieliski. Es jutos ļoti mierīga, aizvēru acis un izbaudīju mūziku, kas lēnām pārņēma zāli. V. Šimkus izpildīja dažādu valstu kultūras skaņdarbus, it īpaši man patika tā daļa, kur tika spēlētas melodijas no Grieķijas, tas man bija kas jauns. Pianists vienu no skaņdarbiem izpildīja ar vienu roku, visi klausītāji klusi un sapņaini vēroja, bija sajūta, ka viņš kontrolē auditoriju.

Pēc katras nospēlētās melodijas V.Šimkus runāja par nākamo, stāstot par sevi. Tieši tāpēc es uzzināju, ka viņš piedzima Jūrmalā un klavieres sāka spēlēt jau 5 gadu vecumā, pēc tam uz dzīvi apmeties dažādās valstīs, vairākus gadus nodzīvoja Francijā un lielākoties strādāja ar franču komponistiem, pēc tam atgriezās Latvijā. Šobrīd pianists dzīvo kādā mazā pilsētiņā blakus Madonai, un ir precējies ar operdziedātāju Elīnu Šimkus. V. Šimkus ir ļoti slavens un uzstājās visā pasaulē, tāpēc mēs bijām laimīgi apmeklēt šo koncertu.

Pēc koncerta mēs satikām Līvānu novada domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu un viņa sievu Mariju, viņš bija priecīgs redzēt Eiropas brīvprātīgā darba jauniešus apmeklējot kultūras pasākumus. Kad devāmies prom no Līvānu kultūras centra, Ligita mūs izveda nelielā ekskursijā pa pilsētu, uzņēmām fotogrāfijas pie tematiskajiem soliņiem, kas pārsteidza ar savu dizainu.

Nākamajā dienā, 21. jūlijā, mēs atkal devāmies uz Līvāniem, šoreiz kopā ar projektu koordinatori Evelīnu Elksnīti un manu mentoru Ievu Druvenieci uz vakara koncertu. Tas bija fantastisks pasākums ar dažādiem Latvijā populāriem mūziķiem. Paldies, Latvija, par vēl vienu lielisku nedēļas nogali!”

Projektu “Volunteers discovery” finansē Eiropas Komisija programmas “Erasmus+ :Jaunatne darbībā” ietvaros, līdzfinansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Projektu koordinē biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, uzņemošie partneri Latvijā ir biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs”, “Ūsiņš” un “Rodacy”.

A. Davtjanas iespaidus no angļu valodas tulkoja
Maira Tropa
Jēkabpils NVO resursu centrs
sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: A.Davtjanas personīgā arhīva