Konference „Kam pieder laiks?”

12.maijā Jēkabpils Tautas namā notika Starptautiskajai ģimenes dienai veltīta konference „Kam pieder laiks?”. Konferenci organizēja biedrība “Kristīgai paaudžu kopienai (KPK) „Tilts”” un tā bija viena no aktivitātēm biedrības īstenotajā un Jēkabpils pilsētas pašvaldības atbalstītājā tāda paša nosaukuma projektā. Šī bija jau sestā konference, uz kuru, tuvojoties Starptautiskajai ģimenes dienai ik gadus jēkabpiliešus aicina biedrība KPK “Tilts”.

Kā jau konferences pieteikumā tika informēts, tēma šogad skāra ikvienam no mums aktuālus jautājumus –  laika trūkuma izraisīts stress, fragmentāras attiecības, pašnovērtējuma problēmas u.c.  Atbildes un iespējamos risinājumus piedāvāt bija uzaicināti trīs ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā mērogā pazīstamas personības. Atstāstīt katra no viņiem teikto ir nepasacīt neko – atliek vien cerēt, ka arī nākamgad biedrība KPK ”Tilts” turpinās tradīciju un varēsim piedalīties VII šīs NVO konferencē, jo biedrība nebeidz pārsteigt ar aktuālas tēmas izvēli un  respektablu, kas vienlaicīgi nozīmē ārkārtīgi aizņemtu, lektoru piesaisti.

Lekcijā “Kam pieder laiks?” bija iespējams uzzināt katoļu priestera un Kalna svētību kopienas vadītāja Andreja Mediņa teiktajā par laiku  filozofiskā aspektā, kā arī ieklausīties priestera  atziņās par cilvēka un laika attiecībām. Jāpiebilst, ka Andrejs Mediņš Bruknas muižā izveidojis kopienu, kurā palīdz atkarībās nonākušiem jauniešiem atrast savu tālākceļu dzīvē.

Otrā no lektoriem – emocionālās labsajūtas un attiecību eksperte psiholoģe Iveta Aunīte ir absolvējusi Starptautisko Praktisko Psihologu augstskolu, otro gadu desmitu strādā savā privātpraksē, un apmēram 70% no viņas klientiem ir tieši bērni un viņu vecāki. Vairāk kā desmit gadus Iveta ir lektore ne tikai izglītības sistēmā, bet arī dažādos uzņēmumos. RIMI bērniem emocionālās labklājības eksperte. Regulāri raksta arī portālam “Mammām un tētiem”, kā arī ir grāmatas “Kā izprast savu bērnu” līdzautore. Viņa savā lekcijā “Laiks bērniem” klausītājus iepazīstināja ar pozitīvās audzināšanas un disciplinēšanas principiem un to, kas un kā veicina paaudžu sadarbību.

Darbnīcu ar intriģējošo nosaukumu „Patiesība par žurku karaļiem”, kurā tika izskaidrots paradokss – eksistē jomas, kurās ir izteikta žurku līderība pār cilvēkiem u. c., vadīja personības izaugsmes treneris Aleksis Daume. Aleksis Daume ir apmācību vadītājs SIA “Nordic Training International”, kur atbild par semināru, treniņu vadīšanu Baltijā, Krievijā, Ukrainā. A. Daumes apmācību tēmas – vadītprasme, līderība, komandas veidošana, konfliktu un stresa menedžments, dzīves līdzsvars u.c.

Atšķirībā no citu gadu konferencēm, sestā noslēdzās ar klātesošo biedrības KPK “Tilts” darbinieku uzrunu, svinīgu, aizdegtām svecēm rotāta kliņģera ienešanu, tam sekojošu daudzu elpu kopīgu pūtienu un aicinājumu nobaudīt KPK “TILTS” 15 GADU  JUBILEJAS  KLIŅĢERI.

KPK “Tilts” vadītājas Initas Zarkevičas uzrunas video skatīt https://youtu.be/vqBj_ygczkk

Apsveicējiem pievienojas arī biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”.

Apsveicam!