Biedrība “Sporta klubs “Mustangs”” rīko Velosacensības un Izturības skrējienu

1.maiju – brīvdienu, kurā atzīmējām gan Darba svētkus, gan Latvijas Republikas Satversmes sasaukšanas dienu, biedrība “Sporta klubs “Mustangs”” piedāvāja pavadīt Jēkabpils Mežaparkā.

Stundu pēc dienas vidus – 13.00  startējas biedrības organizētās velosacensības ”Pa lūša pēdām”. Tās norisinājās Eiropas sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” ietvaros.

Savukārt pēcpusdienā – 16.00 starts tika dots biedrības ”Sporta kluba “Mustangs”” sadarbībā ar Jēkabpils sporta centru rīkotajam “Izturības skrējienam “Pa lūša pēdām 2018” & ,,Jēkabpils sporta centra balvas 2018.” 3.posmam.  Šī sportiskā aktivitāte notika “Sporta klubs “Mustangs”” projekta “Izturības skrējiens 2018” ietvaros, kas ir viens no Jēkabpils pilsētas pašvaldības rīkotā  2018. gada NVO projektu konkursa uzvarētājiem un saņēmis pašvaldības finansiālu atbalstu.

Kā informē biedrības “Sporta klubs “Mustangs” vadītājs Normunds Pastars, Izturības skrējienā startējušie visi kā viens sasnieguši arī finišu, starpgadījumi nav notikuši un arī mediķu palīdzība nav bijusi nepieciešama. Kopumā deviņās vecuma grupās (dalībai grupā V70, kas ir 70 gadi un vecāki skrējēji, nebija saņemts neviens pieteikums)   tie bija 121 dalībnieks. Gados cienījamākie bija 64–gadīgā skrējēja un 66-gadīgais stiprā dzimuma pārstāvis, aptuveni 7 km garo distanci ar 13 šķēršļiem pieveicot teju vienlaicīgi – attiecīgi  1:13:22 un 1:13:26 stundā, minūtēs un sekundēs.  Savukārt ātrākie Izturības skrējiena dalībnieki gan sievietēm, gan vīriešiem izrādījās no grupām S20 un V20 – atbilstoši ar distancē pavadīto laiku 45:15 un 36:23.

Jāteic, ka ne velti tas bija Izturības skrējiens – visas trases garumā bija izvietoti šķēršļi, kurus pārvarot, dalībniekiem nācās ne tikai skriet, bet arī brist, kāpt, rāpot, vilkt un pat izturēt spēcīgas ūdens šaltis. “Sporta klubs “Mustangs”” vadītājs papildina, ka, šķēršļi katru gadu  mainās, piemēram, šogad no jauna klāt nākusi betona bluķu vilkšanas aktivitāte, un, gan jau arī nākamajā gadā trasē nākšoties sastapties ar kādu jaunu izturības pārbaudi.