Indiešu klasiskās deju studijas “Bharata” dalībnieki sniedz bezmaksas koncertu

7.aprīlī biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” telpās Jaunajā ielā 39i notika indiešu klasiskās deju studijas “Bharata” (Rīga) bezmaksas deju koncerts.

Indiešu deju studijas “Bharata” pirmsākumi meklējami 2005.gadā. Studija pārstāv Dienvidindijas klasisko deju Bharatanatyam. Kopš 2011.gada pastāv arī biedrība “Indiešu kultūras centrs “Bharata”, kuras mērķis ir bagātināt Latvijas kultūras telpu ar Indijas kultūras programmu organizēšanu un producēšanu. Deju studiju vada Larisa Podskočaja, viņa ir arī “Indiešu kultūras centra “Bharata””valdes priekšsēdētāja.

Koncerts Jēkabpilī ir deju grupas iniciatīva. Kā pastāstīja grupas dalībniece Inga Cēsniece, apzinātas vairākas sociālos pakalpojumus sniedzošas organizācijas un zvans uz Jēkabpils NVO resursu centru rezultējies ar piekrišanu organizēt koncertu biedrības struktūrvienībā – SR Dienas centrā “Kopā būt”. Koncerta atklāšanas uzrunu un pirmo deju skatīt https://youtu.be/3FBqULh2WlY .

Indijas klasiskā deja ir daudzpusīga un sena mākslas forma, kura cieši saistīta ar mūziku, literatūru, tēlniecību, glezniecību un it īpaši ar Indijas garīgo kultūru. Kādā veidā  saistītas latviešu un indiešu tautu dzīvesziņas un kāds bijis ceļš līdz indiešu dejai, stāsta L. Podskočaja – skatīt https://youtu.be/OS7Y266t9L4.

Indiešu deja faktiski ir stāsts, kura pasniegšanā iesaistās viss ķermenis – vienlīdz svarīgi žesti, acu un sejas izteiksme, arī kājas, kas iesaistās kā savdabīgs mūzikas instruments – svārgulīši un pēdas piesitieni uztur dejas ritmu – skatīt https://youtu.be/NLgIxGc1RoU.

Lai gan Jēkabpilī  redzējām tikai daiļā dzimuma pārstāvju uzstāšanos, starp kopumā 43 deju studijas “Bharata” dalībniekiem ir arī vīriešu kārtas dejotāji. Iespējams, rudens pusē jēkabpiliešiem būs iespēja redzēt arī to, kā Indijas klasiskajā dejā izpaužas ne tikai sievišķais,  bet arī vīrišķais spēks un grācija. Sekojiet informācijai Jēkabpils NVO resursu centra mājas lapā www.jekabpilsnvo.lv.

Anita Sproģe, Jēkabpils NVO resursu centrs
Autores foto un video