Ierodas pirmā projekta “Volunteer’s discovery” brīvprātīgā

Eiropas Komisijas programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, realizējot biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” projektu “Volunteer’s discovery”, ar 1.aprīli biedrībā darbu ir uzsākusi jauniete no Azerbaidžānas Firuza Gadirli.

Firuza ir no Azerbaidžānas galvaspilsētas Baku. Jauniete ir draudzīga, enerģiska, kā pati atzīst, viņai patīk būt sabiedrībā, kā arī tas, ka apkārt kūsā sarunas, kurās pati labprāt iesaistās. Brīvprātīgā jauniete ir diplomēta medmāsa un, bez tam, ir beigusi Ekonomikas koledžu. Uz jautājumu, kāpēc viņa nestrādā par medmāsu, viņa atbild, ka ir strādājusi kā asistente vairākās medicīnas nozarēs un nonākusi pie secinājuma – laiks izmēģināt ko savādāku.

Pirmajā tikšanās reizē ar biedrības kolektīvu, Firuza par sevi pastāstīja, ka ir jaunākā ģimenē un viņai ir piecus gadus vecāka māsa Marusa, un trīs gadus vecāks brālis Emins. Kopā dzīvojot trīs paaudzes – arī vecāki un vecvecāki. Firuza no mammas mantojusi interesi par kulināriju, pati mīl gatavot, ko savā uzturēšanās laikā biedrībā cer parādīt arī nevalstisko organizāciju dalībniekiem. Jāpiebilst, ka jauniete arī uz Latviju biju paņēmusi līdzi mammas gatavotos azerbaidžāņu tradicionālos gardumus, ar ko cienāja jauniegūtos kolēģus. Bez ēdienu gatavošanas, Firuzas hobijs ir pildspalvu un zīmuļu kolekcionēšana – kolekcijā ir ap 300 eksponātu.

Bez iepazīšanās ar resursu centra biroja darbību Firuza jau ir paviesojusies “Jēkabpils NVO resursu centra” SR Dienas Centrā „Kopā būt”, kā arī guvusi ieskatu latviešu tautasdziesmu skandēšanas pasākumā – vienā no pensionāru apvienības “Sasaiste” organizētā projekta aktivitātēm.

Projekta “Volunteer’s discovery” ietvaros biedrībā “Jēkabpils NVO resursu centrs”, kas ir koordinējošā organizācija, tuvākajā laikā ieradīsies jaunieši arī no Polijas, Armēnijas, Francijas. Jaunieši Latvijā pavadīs 12 mēnešus, kuru laikā veiks brīvprātīgo darbu resursu centra struktūrvienībā SR Dienas Centrs „Kopā būt” un citās biedrībās. Programmā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” iesaistītie jaunieši visa gada garumā piedalīsies daudzveidīgās aktivitātēs, tajā skaitā radošajās darbnīcās Centrā “Kopā būt” gan senioriem, gan pieaugušajiem, gan jauniešiem.

Maira Tropa, Jēkabpils NVO resursu centra brīvprātīgā, sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto no biedrības arhīva: pirmā no labās Firuza Gadirli ar projekta “Volunteer’s discovery” koordinatori Evelīnu Elksnīti sagaidīšanas brīdī lidostā