Jauno Līderu Akadēmija 2018 (Future Leaders Academy 2018)

Ir izsludināta pieteikšanās uz SSE Riga projektu „Jauno līderu akadēmija 2018”:  http://registration.sseriga.edu/jauno-lideru-akademija-2018

Programmas mērķis ir izglītot, iedvesmot un attīstīt jaunos, potenciālos Latvijas politiķus un sabiedrības līderus vecumā no 21 līdz 25 gadiem.  Ja Tevi interesē politika, ja saisti savu nākotni ar Latvijas un pasaules attīstību, gribi iepazīties ar līdzīgi domājošiem jauniešiem un ekspertiem, kā arī esi gatavs pilnveidot savas līderības un komunikācijas prasmes – piesakies!

Programma norisināsies piecas nedēļas nogales, un apmācības būs saistītas gan ar politiskās ideoloģijas izprašanu, Latvijas un pasaules problēmu padziļinātu izzināšanu, līderības un komunikāciju prasmju attīstību, kā arī sniegs iespēju tikties ar Latvijas un Eiropas ekspertiem, lai veidotu kontaktu tīklu. Programmas ietvaros būs arī izglītojošas izklaides, bet pati programma noslēgsies ar sarunu festivāla “LAMPA” apmeklējumu un iespējamu uzstāšanos tajā.

Pagājušajā gadā programmā “Jauno Līderu Akadēmija” kā lektori piedalījās: bijušais Latvijas valsts Prezidents Valdis Zatlers, Latvijas Republikas Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola; bijušais Latvijas Republikas Ekonomikas ministrs un partijas “Kustība Par!” valdes priekšsēdētājs Daniels Pavļuts; politiķe un Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa Egnere; Rīga Toastmasters līdzdibinātāja Vanda Dauksta; politiķis un dabas aizsardzības aktīvists Uģis Rotbergs; debašu asociācijas “Quo Tu Domā?” līdzdibinātāji; LU asociētais profesors Ivars Ijabs, SSE Riga profesors Mortens Hansens; Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” līdzdibinātāja un žurnāliste Inga Spriņģe; Žurnāla “IR” līdzdibinātājs un žurnālists Pauls Raudseps; Telekanāla “LNT” žurnāliste Ilze Dobele; žurnālists Ansis Bogustovs, kā arī daudzi citi.

Programmas pamata darba valoda ir latviešu, ar atsevišķām lekcijām angļu valodā. Dalībnieku piedalīšanos programmā apmaksā Zviedrijas vēstniecība Latvijā.

Programmas pamatdarbība norisināsies Rīgas Ekonomikas augstskolā / Stockholm School of Economics in Riga (SSE Riga), Strēlnieku ielā 4a, Rīgā.

Programmas norises datumi un tēmas*:

5.-6.maijs Ievads un iepazīšanās / Publiskā runa un tīklošanās

18.-20.maijs Politikas līmeņi un ideoloģija / Argumentācija un kritiskā domāšana

1.-3.jūnijs Ekonomika un labklājība / Kampaņas video

15.-17.jūnijs Globalizācijas izaicinājumi / Saskarsme ar medijiem

29.jūnijs-01.jūlijs Sarunu festivāls LAMPA / Publiskā uzstāšanās

* Piektdienās – no plkst. 17:00 līdz 21:30 (izņemot 29.06 kur paredzēta palikšana pa nakti);

* Sestdienās – no plkst. 09:30 līdz 17:00 (izņemot 05.05 un 30.06 kur paredzēta palikšana pa nakti);

* Svētdienās – no plkst. 09:30 līdz 15:00.

* Programmas dalībniekiem obligāti ir jābūt pieejamiem uz visiem programmas datumiem.

Praktiskajās nodarbībās izmantosim piemērus no Latvijas un pasaules pieredzes, izpratīsim politisko partiju ideoloģijas un to ietekmi uz partiju programmām un problēmu risinājumiem. Ar gadījumu izpratnes piemēriem iedziļināsimies globalizētās pasaules izaicinājumos un, attīstot Jūsu līderības prasmes un publiskās runas spējas, dosim Jums iespēju izpausties iknedēļas diskusijās.  Ar ekspertu līdzdalību palīdzēsim saprast, kā topošajiem politiķiem un sabiedrības līderiem komunicēt ar presi un medijiem un to, kādas iespējas politiskajām un sociālajām kampaņām sniedz mediji un sociālie tīkli. Šīs programmas ietvaros Jums būs iespējas attīstīt arī savas argumentācijas un kritiskās domāšanas spējas.

Dalībai programmā tiks izvēlēti 15-20 Latvijā dzīvojoši jaunieši.  Dalībniekiem no Latvijas reģioniem tiks kompensēti transporta izdevumi un nodrošināta viesnīca Rīgā.

Pieteikties dalībai programmā var līdz 2018. gada 19. martam. Atbilde par dalību tiks sniegta līdz 2018. gada 6. aprīlim.  Pieteikumam obligāti ir jāpievieno motivācijas video (maksimālais garums 3 minūtes).

Vēl palikušas nepilnas divas nedēļas, lai pieteiktos uz SSE Riga “Jauno līderu akadēmiju 2018”.

Rīgas Ekonomikas augstskola (SSE Riga) sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā un Zviedru Institūta atbalstu turpina pieņemt pieteikumus no jauniešiem vecumā no 21-25 (tiks izskatīti pieteikumi arī no citām vecuma grupām, ja motivācija būs pamatota) programmai “Jauno līderu akadēmija”. Programmas mērķis ir izglītot, iedvesmot un attīstīt jaunos potenciālos Latvijas politiķus un sabiedrības līderus.  Programmas detalizēts apraksts un pieteikuma forma ir atrodama SSE Riga mājās lapā:  http://registration.sseriga.edu/jauno-lideru-akademija-2018

Jauniem līderiem būs vienreizējas iespējas programmas laikā tikties ar Latvijas politiķiem un sabiedrības līderiem, padziļināti ieskatīties pasaules problēmās un attīstīt gan savas komunikācijas, gan līderības prasmes. Programma norisināsies piecas nedēļas nogales- 2018. gada maijā un jūnijā.

Programmas ietvaros provizoriski savu dalību kā lektori jau ir apstiprinājuši:

  • bijušais Latvijas valsts Prezidents Valdis Zatlers;
  • Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece;
  • Latvijas Republikas Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola;
  • bijušais Latvijas Republikas Ekonomikas ministrs un partijas “Kustība Par!” valdes priekšsēdētājs Daniels Pavļuts un citi.

Programmas laikā paredzētas šādas darbnīcas:

  • publiskās runas darbnīca ar Rīga Toastmasters līdzdibinātāju Vandu Daukstu;
  • argumentācijas un kritiskās domāšanas darbnīca ar debašu asociāciju “Quo Tu Domā?”;
  • mediju darbnīca ar Telekanāla “LNT” žurnālisti Ilzi Dobeli.

„Programma ir mēģinājums Latvijas jaunajiem līderiem sniegt padziļinātu izpratni par politiku un mūsdienu izaicinājumiem – par to, kā izmantot globālo pieredzi, lai rastu risinājumus un attīstītu sevī tādus līderus, pēc kuriem mēs Latvijā ļoti ilgojamies”, sacīja SSE Riga programmu vadītāja Sabīne Sīle-Eglīte.

“Praktiskajās nodarbībās izmantosim piemērus no Latvijas un pasaules pieredzes, pētīsim politisko partiju ideoloģijas un to ietekmi uz partiju programmām un problēmu risinājumiem. Attīstot līderības prasmes un publiskās runas spējas, dosim jauniešiem iespēju izpausties iknedēļas diskusijās un noslēgumā piedalīties sarunu festivālā LAMPA”, programmas saturu īsumā raksturo „Jauno līderu akadēmijas” vadītāja Ieva Birka.

Dalībai programmā tiks izvēlēti 15-20 Latvijā dzīvojoši jaunieši, kuru dalības maksu programmā segs Zviedrijas vēstniecība Latvijā. Dalībniekiem no Latvijas reģioniem tiks kompensēti transporta izdevumi un nodrošināta viesnīca Rīgā.

Programmai ir iespējams pieteikties līdz 2018. gada 19. martam (ieskaitot).

Papildus informācija:
Ieva Birka, Programmas „Jauno līderu akadēmija” vadītāja
ieva.birka@sseriga.edu