27. februārī tika atzīmēta VISPASAULES NVO DIENA

Arī Jēkabpils NVO šinī dienā rīkoja virkni īpašu aktivitāšu.

Biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” struktūrvienībā SR dienas centrā “Kopā būt” nedēļā, kura ietver 27. februāri, ik dienu varēja atnākt, iepazīties ar centra darbību un piedalīties tur notiekošajās aktivitātēs.

26.februārī, pirmdienā, kas ierasti tiek veltīta fiziskajai aktivitātei – nūjošanai Mežaparkā, nodarbība notika Dienas centra brīvdabas teritorijā sertificētas treneres Ligitas Upītes vadībā. Pirms doties nūjot, trenere iepazīstināja ar nepieciešamo aprīkojumu – nūjām, kuras kā daudzi uzskata, ir tādas pašas kā slēpošanai domātās. Kā izvēlēties pareizās nūjas, cik garām tām jābūt, kā tās uzvilkt plaukstai un citus svarīgus sīkumus varēja uzzināt pirms doties ārpus telpām. Arī pareizai nūjošanas tehnikai ir būtiska nozīme – sekojot treneres norādījumiem, pareizais solis, izrādījās, ne pavisam nav sarežģīts.

27.februārī, otrdien – seniori tikās pie tējas tases, šoreiz baudot Dižo Ciemkūku jeb Ciempīrāgu. Tās autore Dienas centra “Kopā būt” vadītāja Ritma Komarova pastāstīja, ka Ciempīrāga recepte ir pašas radīta un pīrāgs mājās tiek cepts gan viesus gaidot, gan viesos ejot. Šoreiz pildījumam bija izmantotas rozīnes, ko parasti izmanto sezonā, kad nav ne rabarberu (pavasara variants), ne ābolu (rudens variants). Ieinteresētās Dienas centra apmeklētājas varēja pierakstīt arī R. Komarovas diktēto Ciemkūkas recepti. Kā tas tēju un ārkārtīgi garšīgo pīrāgu baudot pienākas, sarunas vedās itin raiti. Radīt vidi, kurā senioriem ir iespēja būt kopā ar vienaudžiem, tas arī ir viens no Dienas centra pamatuzdevumiem – savu viedokli izklāsta Ilze Vucena: https://youtu.be/cL1i9qJI5Qw

28.februārī, trešdien Dienas centrā “Kopā būt!” tika gaidīti  seniori, kuri vēlas apgūt datorlietošanu un neformālā  apmācībā gūt zināšanas angļu   un latviešu valodās. Jāpiebilst, ka latviešu valodu brīvprātīgi māca pensionēta latviešu valodas skolotāja Dzintra Šuksta, gadījumos, kad skolotāja ir aizņemta – viņas pienākumus pilda Dienas centra vadītāja Ritma Komarova.

1.martā, ceturtdien seniori tika gaidīti uz rokdarbu konsultāciju dienu. Kā izadīt sarežģītāku adījuma vai tamborētu rakstu pēc līdzpaņemtā tehniskā zīmējuma vai fotogrāfijas, kas vajadzīgs, lai uzfilcētu krelles, kā uzfilcēt dūraiņus – šos un citus ar minētajiem rokdarbu veidiem saistītus jautājumus var noskaidrot ceturtdienās. Lai arī vienlīdz aktuāli ir gan adījumi, gan tamborējumi, šobrīd Dienas centrā joprojām tiek apgūta filcēšana – savu viedokli pauž Inese Rumjanceva – video: https://youtu.be/B9v_ad03T74.

2. martā, piektdien Dienas centrā tika gaidīti prāta spēļu, gada tenisa un novusa cienītāji. Interviju ar Scrabble spēles entuziasti Dzintru Lapiņu skatīt: https://youtu.be/HwLrjlr4Cik

27.februārī Atvērto durvju dienas ietvaros Jēkabpils Invalīdu biedrība un Jēkabpils pensionāru apvienība “Sasaiste” lēja sveces. Par svecēm izmantojamajiem materiāliem, piedevām krāsai un aromātam, kā arī par liešanas veidiem stāstīja un praktiski rādīja Invalīdu biedrības vadītāja Raisa Kļaviņa.

27. februārī  Jēkabpils ukraiņu kultūrizglītojošā biedrība “Javir”  aicināja bērnus un citus interesentus uz pasākumu – radošo darbnīcu  “Барвистий вiночок” /latv.v. “Vainadziņš”/.

27.februārī Atvērto durvju dienas ietvaros Jēkabpils poļu biedrības “Rodacy” mājvietā – Brīvības ielā 45, varēja iepazīties  ar poļu valodas apguves metodi (projekts Erasmus + ” Wiedza Bez Barier” ), mācoties internetā, pieteikties poļu valodas apmācībai, ka arī iepazīties ar biedrības darbību un aplūkot izstādi par Itu Kozakeviču.

Klausītāja Sabīne veido testu platformā WBB.

27.februārī Jēkabpils baltkrievu biedrība “Spatkanne Atvērto durvju dienas ietvaros aicināja apmeklēt biedrību un iepazīties ar materiāliem par Jēkabpils baltkrievu amatierkolektīva darbību un sasniegumiem, biedrības aktivitātēm un rokdarbnieču darinājumiem.

27.februārī tika gaidīti interesenti, kuri vēlas piedalīties senioru deju kustību grupas nodarbībās – vada Velta Antonoviča. Grupas nodarbībām var pieteikties otrdienās, Jaunā ielā 39i, kur no pulksten 11.00 notiek nodarbības.

Vispasaules NVO dienā iepazīstināšanu ar savas organizācijas darbību un pat īpaši sagatavotas aktivitātes piedāvāja arī:

  • biedrības “Latvijas politiski represēto apvienība” Jēkabpils nodaļa;
  • Jēkabpils bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām biedrība “Cerību sala”’;
  • Jēkabpils Invalīdu apmācību un dienas centrs “Ausma” un
  • Jēkabpils pilsētas pensionāru apvienība. 

Video gatavoja: Normunds Vīksne;
Fotografēja: Rihards Barkovskis, Ritma Komarova, Anita Sproģe