Memoranda padomes sēdē Premjers apņemas stiprināt dialogu ar NVO

Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome 2017.gada 24.maijā. https://www.mk.gov.lv

31.01.2018. notika Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes (Memoranda padome) sēde, kurā piedalījās arī Ministru prezidents Māris Kučinskis, lai sveiktu 35 organizācijas, kuras pievienojās Memorandam. Vēršam uzmanību, ka dokumenta parakstīšana ir atvērta, un ja Latvijā reģistrēta organizācija atbalsta Memorandā izvirzīto mērķi, tā var pievienoties Memorandam, tādējādi apliecinot vēlmi sadarboties ar valdību, lai kopīgi sekmētu efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos.

Tāpat Ministru prezidents Māris Kučinskis klātienē apliecināja, ka savā darba kārtībā februārī, atsaucoties uz saņemto vēstuli, iekļaus tikšanos ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Minēto vēstuli nosūtīja biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktore Kristīne Zonberga un biedrības “Ascendum” valdes priekšsēdētāja, Memoranda padomes vadītāja vietniece Zaiga Pūce, kurā aicināja steidzami tikties, lai pārrunātu problēmas, kas saistās virkni jauno ierobežojumu pilsoniskās sabiedrības darbībai, kā arī valsts pārvaldes izvairīšanos no dialoga ar nevalstiskajām organizācijām, atsakot tikties vai neierodoties uz tikšanos, un ignorējot sniegtos motivētos viedokļus.

Sēdē tika apstiprināts Memoranda padomes gada plāns 2018.gadam, kurā ietverti sektoram būtisku jautājumu risināšana, kā piemēram, izstrādāt priekšlikumus par iespējām pilnveidot līdzšinējo NVO un valsts pārvaldes sadarbības modeli un risinājumi ilgtspējīga finansējuma nodrošināšanai NVO sektora darbībai. Tāpat plānā iekļauta ikgadējā konference, kura šogad veltīta sabiedrības līdzdalības iespēju kvalitatīvai nodrošināšanai.

Informācijas avots: http://www.nvo.lv/lv/news/publication/memoranda-padomes-sede-premjers-apnemas-stiprinat–9193/