Informatīvajā dienā tiekas Jēkabpils pilsētas domes deputātiem

14. februārī Jēkabpils NVO resursu centrs rīkoja ikmēneša Informatīvo dienu. Tajā piedalījās ne tikai resursu centra biedrorganizāciju pārstāvji, bet arī Jēkabpils pilsētas domes deputāti – Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki sociālos jautājumos Līga Kļaviņa un tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko, kā arī deputāti Mārtiņš Svilis un Kaspars Ģirģens.

Informatīvo dienu atklāja Jēkabpils NVO resursu centra valdes priekšsēdētāja Agita Pleiko, kura pēc uzrunas deva vārdu  Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniecei sociālos jautājumos Līgai Kļaviņai – skatīt https://www.youtube.com/watch?v=v3mTa7dFXtw. Bez videomateriālā noklausāmās informācijas L. Kļaviņa paziņoja, ka  9. martā 15.00 Jēkabpils pašvaldības sēžu zālē  notiks NVO atskaišu pasākums biedrībām, kuras 2017. gadā realizēja Jēkabpils pašvaldības atbalstītos projektus un aicināja sagatavot 5-7 minūšu informatīvu ieskatu projekta laikā paveiktajā un sagatavoties tā prezentācijai.      Savukārt Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko informēja par 2018. gadā aktuālajiem projektiem ielu, ēku un citu objektu renovācijā un būvniecībā. Uzskaitot objektus, A. Rutko bilda, ka jau tiek strādāts pie vairākām biedrībām sāpīgā lifta Brīvības ielā 45 jautājuma – liftu nomainīs, jo esošais savu laiku jau nokalpojis.

Deputāts Mārtiņš Svilis, paužot savu redzējumu Jēkabpils nākotnei, uzteica Latvijas lielo pilsētu centienus gūt panākumus publicitātes jomā – “Katrā lielā pilsētā ir kāds akcents. Rēzeknei tā ir “GORS”, Liepājai “Lielais Dzintars”. Sports mums Jēkabpilī ir ar tradīcijām. Multihalle varētu būt ieguldījums nākotnei. Sports – tie ir veselīgi bērni,” universālas sporta būves nepieciešamību uzsvēra M. Svilis.

Deputāta Kaspara Ģirģena iepazīšanās ar NVO pārstāvjiem notika, atbildot uz A. Pleiko jautājumu par to, kas mudina deputātu iedzīvotājiem svarīgu jautājumu risināšanā izmantot savdabīgi provokatīvas metodes, uz ko K. Ģirģens atbildēja, ka tas tiek darīts ar mērķi vairāk pievērst uzmanību. “Tas ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem – klusi runājot, problēma  tā arī var palikt starp pāris cilvēkiem,” saka K. Ģirģens.

Deputātu klātesamība tika izmantota ne vien, lai iztaujātu par  NVO lietām –  jautājumi tika uzdoti gan par pilsētas sabiedrisko transportu, gan apkuri, ēku un telpu pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem u.c.

Informatīvās dienas tālākā gaitā par biedrības “Izglītības Iniciatīvu centrs” īstenoto projektu, kurā iesaistītas 15 valstis, informēja biedrības pārstāve Ilona Šaraka. Biedrību pārstāvji uzzināja arī par jaunumiem Eiropas brīvprātīgā  darba projektā, par projektu iesniegšanas iespējām, kā arī par iecerēm un iespējām piedalīties Vispasaules NVO dienas atzīmēšanā.

Foto un video: Anita Sproģe, Jēkabpils NVO resursu centrs