Īstenojot projektu gūst pieredzi pie Gulbenes senioriem

Īstenojot Jēkabpils pilsētas pašvaldības 2017. gada NVO projektu konkursā atbalstīto iniciatīvu “Klātbūtne”, Jēkabpils pensionāru apvienības “Sasaiste” pārstāvji decembra sākumā devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Gulbeni.

Kā informē apvienības “Sasaiste” vadītāja Biruta Jemeļjanova, brauciena mērķis bija iepazīties kā Gulbenes novadā nodrošina cilvēka cienīgu vecumdienu pavadīšanu senioriem. Gulbenes novada pensionāri bija noorganizējuši tikšanos ar novada sociālā dienesta vadītāju Jāni Antaņeviču, kā arī izrādīja Senioru māju. B. Jemeļjanova bilda, ka, lai gan seniori ir pieskatīti, ir drošībā, siltās telpās, ar iespēju maksimāli ātri saņemt medicīnisko palīdzību,  Gulbenes Senioru mājas modelis īsti neatbilst tam, kādu to iecerējuši jēkabpilieši. “Mūsuprāt senioru māja varētu būt mazāka, ģimeniskāka”, – skaidro “Sasaistes” vadītāja.

Jēkabpils senioru delegācija apmeklēja Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes nodaļu, kur pārsteidzis plašais piedāvāto pakalpojumu klāsts, un Invalīdu biedrību un tās pastāvīgi darbojošos rokdarbu izstādi, kas vienlaikus ir arī tirgotava – sev iepatikušos darbus par ziedojumu var iegādāties gan Gulbenes iedzīvotāji, gan pilsētas viesi.

Rezumējot braucienā gūto, B. Jemeļjanova atzina, ka jēkabpiliešiem ir ko mācīties no Gulbenes senioriem, kaut vai tas, kā viņi izmanto ES Mūžizglītības programmu – Erasmus un  citu piedāvātās iespējas.

Foto no “Sasaistes” arhīva