Norisinājies IV labdarības festivāls “Dvēseles elpa”

Festivāla organizatores – vidū Alla Beļinska

Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība sadarbībā ar “Alegria Event Center” un “Janin Studio” 19. novembrī aicināja uz IV labdarības festivālu “Dvēseles Elpa”. Tradicionāli šis festivāls notiek novembrī un ir pieskaņots starptautiskajai cistiskās fibrozes dienai. Festivāla mērķis – sabiedrības informēšana par ģenētisku saslimšanu – cistisko fibrozi* (kura ir reta iedzimta saslimšana), kā arī līdzekļu piesaistīšana svētku dāvanām pacientiem ar šo diagnozi.

“Diemžēl ne visi bērni, kuriem labdarības pasākums ir veltīts, varēja festivālu apmeklēt. Bērni ar cistisko fibrozi nevar savā starpā kontaktēties. Mēs, vecāki, kopīgi rīkojam seminārus, konferences un citus pasākumus, bet sapulcēt bērnus ar cistiskās fibrozes diagnozi nevaram pat svētkos,” stāsta Latvijas Cistiskās fibrozes biedrības valdes priekšsēdētāja Alla Beļinska. Šī iemesla dēļ ir svarīgs tas festivāla aspekts, ka koncerta apmeklētāji tā vietā, lai pirktu ieejas biļeti, ziedo svētku dāvanu iegādei bērniem un jauniešiem, kuri slimo ar cistisko fibrozi.

Festivāla organizatori ierasti veic milzīgu darbu, lai programma ieinteresētu pēc iespējas lielāku interesentu skaitu. Arī šogad visas festivāla dienas garumā notika dažādu žanru dejas, instrumentālās un vokālās mūzikas, kā arī burbuļšova un cirka mākslinieku uzstāšanās. Kā informē A. Beļinska, šogad festivālā tika saziedoti 2722,91 EUR.

Gribas piebilst, ka ne tikai dažādu paaudžu mākslinieki savas prasmes, talantus un brīvo laiku ziedoja, lai bērni ar diagnozi cistiskā fibroze nepaliktu bez svētku izjūtām. Arī Viesītes vidusskolas audzēkņi deva savu ieguldījumu – viņi  kā brīvprātīgie palīdzēja ne mazāk svarīgajos festivāla organizatoriskajos darbiņos kultūras pils “Ziemeļblāzma”  aizkulisēs.

Vairāk foto un video: https://riga.lv/lv/news/%E2%80%9Cdveseles-elpa-kulturas-pili-%E2%80%9Cziemelblazma-noritejis-festivals-cistiskas-fibrozes-pacientu-atbalstam?12455;

https://www.youtube.com/watch?v=bub4cA8p7Vs