Brīvprātīgo misijā – uz Jēkabpils reģionālo slimnīcu

Pasaules Veselības organizācija atzīst, ka veselība ir cilvēka fiziskā un garīgā labklājība. Pacientiem atrodoties slimnīcā ir nepieciešama ne tikai ārstēšana un aprūpe, bet arī kāds, kurš viņus uzklausītu un ar viņiem aprunātos. Slimnīca ir vieta, kur tiek ārstēta cilvēka fiziskā veselība, bet ne vienmēr tiek kvalitatīvi nodrošināts viņa garīgais komforts. Pacientiem, atrodoties slimnīcā, ir nepieciešama ne tikai ārstēšana un aprūpe, bet arī kāds, kurš viņus uzklausītu un ar viņiem aprunātos.

Jēkabpils NVO resursu centra akcijā “Brīvprātīgais uz 1 dienu” brīvprātīgie var palīdzēt aprūpēt pacientus Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, uzklausīt slimnieku un viņa ģimenes locekļus. Tā kā viņiem nav profesionālu saistību, viņi var pilnībā veltīt sevi pacientam, kurš bieži vien vēlas mierīgi parunāties par savām ciešanām. Brīvprātīgais tā ir trešā persona, kurai ir vieglāk uzticēties, kura klātbūtne ļauj slimniekam sajusties kā līdzīgam ar aprūpētāju. Ja vēlaties izmēģināt sevi mediķa lomā – sāciet no pamatiem! Prasības: saskarsmes, komunikāciju  prasmes; atbildība; informācijas konfidenciāla ievērošana. Papildus prasības: uzsākot darbu, jābūt Personas medicīniskai grāmatiņai! Darba pienākumos ietilpst: palīdzība aprūpējot pacientus – pacientu ēdināšana, pārģērbšana; gultas veļas maiņa; telpu uzkopšana; komunikācija ar pacientu. Ieguvumi: iemaņas ikdienas medicīnas darbā; palīdzības sniegšanu cilvēkiem; plašāks redzējums mediķu profesijā.

Brīvprātīgo vecums šajā misijā – no 16 gadiem. Pieteikšanās un papildu informācija:            www.brivpratigie.lv. Kontaktpersona: Māra Skrodere,  mara.skrodere@rcs.zednet.lv.

Sagatavoja Aleksandrs Kalniņš,
Jēkabpils NVO resursu centra korespondents

Biedrības ”Jēkabpils NVO resursu centrs” projekta “Pilsoniskas sabiedrības stiprināšana Vidusdaugavas reģiona nevalstiskajās organizācijās” aktivitāti finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem