Jēkabpils – skaļu kaiju, baltu nakšu, smaržīgu ceriņu un miera pilsēta

Maija nogalē biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” realizētā Eiropas Brīvprātīgā darba projekta “Share and like volunteering” ietvaros Jēkabpilī ieradās brīvprātīgā no Ukrainas pilsētas Zaporožjes Anastasija Iļjeva. Anastasija ir strādājusi par žurnālisti vietējā televīzijas kanālā, Latvijā ir pirmo reizi. Turpinājumā piedāvājam iepazīties ar ukraiņu jaunietes pirmajiem iespaidiem par Latviju un Jēkabpili sava brīvprātīgā darba sākumā.

Anastasija Iļjeva par Latviju un Jēkabpili:

Deviņpadsmit stundas ceļā, šķērsojot četras robežas un beidzot – esmu Latvijā. Maija beigās Ukrainu jau bija sasniedzis vasaras karstums, šad un tad uzpūta vēss vējiņš un ziedēja pienenes. Tāpēc ierodoties Latvijā es atgriezos savā mīļākajā gadalaikā – pavasarī.

Vietējie iedzīvotāji kopumā šķiet ļoti ieturēti, bet draudzīgi cilvēki. Autobraucēji šeit patīkami pārsteidza ar toleranci – piesardzīgi uzliekot vienu kāju uz “zebras”, pat attālāk esošas mašīnas jau samazina braukšanas ātrumu, lai savlaicīgi dotu ceļu gājējam. Vēl ļoti izbaudu arī sabiedrisko transportu. Priecē, ka vilcieni aprīkoti ar wi-fi pārklājumu. Tāpat ērts šķiet arī pilsētas autobusu kursēšanas grafiks – katrs nākamais autobuss ik pēc pāris minūtēm.

Joprojām neierasti ir tas, cik maz cilvēku redzams uz ielām. Šī ir intraverta cilvēka paradīze! Bet par spīti tam, pilsētā visu laiku notiek kaut kas interesants. Divu nedēļu laikā, kuras esmu šeit, esmu paspējusi apmeklēt velosipēdu sacensības, “Latvijas simtgades ekspresis” pasākumu Krustpils stacijā un “Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncertu” Krustpils brīvdabas estrādē.

Vēl kādā citā dienā es vienkārši pastaigājos pa pilsētu. Sākumā varētu šķist, ka mazajā Jēkabpilī nav kur doties – šeit nav pat kinoteātra. Tomēr daba visu kompensē! Kena parks, Mežaparks un Krustpils saliņa. Un par visu vairāk man patīk krastmala, aizsargdambis! Tur paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu. Šobrīd man Jēkabpils ir skaļu kaiju, baltu nakšu, smaržīgu ceriņu un miera pilsēta.

Anastasija Iļjeva, EBD brīvprātīgā

Evelīna Elksnīte, Jēkabpils NVO resursu centrs, projekta vadītāja asistente