Aizvada Pasaules Publiskās adīšanas dienu

Uz kopīgu adīšanu, sagaidot Pasaules Publiskās adīšanas dienu, 8. jūnijā aicināja Jēkabpils NVO resursu centra biedrorganizācija Jēkabpils pensionāru apvienība “Sasaiste”.

Pirmo reizi Jēkabpilī  Pasaules Publiskās adīšanas diena tika atzīmēta 2015. gadā, kad “Sasaistes” aktīvisti to organizēja Kena parkā. Šogad tā norisinājās Jēkabpils NVO resursu centra ēkas dārzā, jo ēka Jaunā ielā 39i senioriem ir zināma arī kā biedrības “Sasaiste” mājvieta. Kopīgās adīšanas pasākums tika popularizēts ar mērķi informēt seniorus par adīšanas terapeitisko efektu – ritmiskās kustības ļauj atslēgt prātu no tām domām, kas nomāc ikdienā, kas traucē dzīvot un neļauj vakaros aizmigt;  kontakts ar materiālu, kas  sagādā patīkamas sajūtas, gan darba tapšanas laikā, gan valkājot gatavo izstrādājumu; nodrošina asins pieplūdumu pirkstiem, pirkstu locītavām un nodrošina to funkcionalitāti arī sirmā vecumā.

Faktiski latviešiem publiskā adīšana nav nekas svešs – sendienās meitas, vakarējot, no sievām mācījās zeķu un cimdu adīšanas prasmi, kas savukārt  nodrošināja pūra lādes piepildījumu. Tas notika kuplā pulkā, dziedot visiem zināmas dziesmas un stāstot pasakas – tā viena paaudze otrai nododot dzirdēto, ļāva līdz mūsdienām saglabāt  gan tautasdziesmas, gan citu mutvārdu mantojumu. Atceroties šo tradīciju, šogad adītājas arī dziedāja.

Kopā adot, radās vairākas ieceres nākamā gada Publiskās adīšanas pasākumam.

Jāpiebilst, ka Jēkabpils biedrībās ik pa laikam norisinās akcijas ar nodomu   rokdarbus ziedot konkrētai  mērķgrupai. Pagājušajā gadā vien tādas  noorganizēja biedrība “Jēkabpils pilsētas pensionāru apvienība” – pašadītas vilnas zeķes dāvinot NBS karavīriem un Latvijas kaulu locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Jēkabpils nodaļa – adītu drēbīšu komplektus mazuļiem no trūcīgām ģimenēm.